Airbus A330-200 model uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı seferlerine başlayan Emirates, bu havalimanında geniş gövdeli bir uçakla hizmet veren tarifeli ilk ve tek havayolu şirketi oldu. Yeni başlayan uçuşlarla İstanbul, Londra ve Tokyo'nun ardından, Emirates'in aynı şehir içinde iki farklı havalimanından sefer yaptığı üçüncü uluslararası şehir konumuna geldi.

Emirates Havayolu'nun, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na başlattığı günlük seferlerin ilki, 15 Aralık 2015, Salı akşamı gerçekleşti. Dubai'den gelen uçak indikten sonra su taklarıyla karşılandı. Emirates Havayolu ve ISG yetkililerinin ve davetlilerin katılımı ile yapılan resepsiyonda Emirates'in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na ilk seferi kutlandı.

Yapılan toplantıya Emirates Stratejik Planlama, Gelir Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Adnan Kazim, Emirates Ticari Operasyonlar Kıdemli Bölüm Başkan Yardımcısı Majid Al Mualla, Emirates Türkiye Ülke Müdürü Bahar Birinci ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi olan İSG'nin CEO'su Gökhan Buğday katıldı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan başlayan günlük seferler ile Emirates, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yaptığı haftalık 11 İstanbul uçuşunu, 18'e yükseltti. Bu uçuş sayısıyla Emirates, en popüler iş ve turizm destinasyonu olan İstanbul'a kapasitesini yüzde 35 artırdı.Sabiha Gökçen'den başlayan günlük seferler; 12 First Class, 42 Business Class ve 183 Economy Class olmak üzere toplam 237 koltuklu düzene sahip Airbus A330-200 uçağı tarafından gerçekleştiriliyor.

Emirates uçuşlarında yolcular, Türk görevliler dâhil olmak üzere çok uluslu Kabin Ekibinin ünlü konukseverliğinin, gurme mutfağının ve Emirates'in ödüllü eğlence sisteminin keyfine varıyor. Tüm Emirates uçuşlarında olduğu gibi yolcular; First Class'ta 50 kg, Business Class'ta 40 kg ve Economy Class'ta 30 kg'luk bonkör bagaj haklarından faydalanabiliyor.

Yeni uçuş noktası sabah erken saatlerdeki Dubai aktarması ile Emirates'in Afrika ve Guangzhou, Ho Chi Minh, Denpasar (Bali), Phuket gibi önemli Asya destinasyonlarına kesintisiz bağlantı olanağı sağlıyor.

Emirates'in EK119 sefer sayılı uçağı Dubai'den her gün 17.15'te havalanıp 20.15'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varıyor. Dönüş uçağı EK120 ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan her gün 22.05'te kalkıp ertesi gün 04.20'de Dubai'ye iniyor.