Dünyanın 3. Türkiye’nin ise En Büyük Turizm Fuarı bugün başlıyor.

Büyük Sektör Buluşması.

Emitt 2016 Tüyap Fuar Merkezinde başlıyor. Dünyanın dört bir yanından Otellerin, Acentaların, Restoranların, Ülke Temsilcilerinin 20. Kez bir araya geldiği Emitt Fuarı 28 – 31 Ocak Tarihleri arasında gerçekleşecektir. Her yıl binlerce ziyaretçinin akımına uğrayan Emitt Fuarı bu senede her yıl olduğu gibi yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Perşembe Cuma Günleri sadece profesyonellerin katılımına açık olan fuar, Cumartesi – Pazar günleri tatilini planlamak isteyen tüm İstanbul’lunun katılımına açık olacaktır.

Sıkıntılı bir yıl geçiren Turizm Sektörü 2016 yılında umutları yeşertmeye çalışıyor. Bu yıl 11 salonda 70’in üzerinde ülkeden 4 bin 500 civarında katılımcının yer alacağı fuarda, geçen yılki 64 bin’i profesyonel olmak üzere 140 bin ziyaretçi sayısının aşılması bekleniyor.

Heryıl binlerce insan tatilini bu büyük organizasyonda planlıyor ve %50’ye varan indirimler kazanıyor. 

Emitt Fuarında bu yıl kış turizmi için büyük bir alan ayrılmış durumda. Devletin kış turizmini desteklemek amacıyla 2016 sömestre tatilini 1 aya çıkarmasıyla kış turizmine olan beklenti artmış durumda.

Turizme hizmet veren büyük firma ve kuruluşların yer aldığı bölümün bu yıl büyütüldüğü EMITT’te 4’üncü salona bağlantılı bir diğer salon olan 10’uncu salon da tedarikçilere ayrıldı. EMITT yönetimi, önümüzdeki yıllarda salon 11’i de buraya dahil ederek, bu bölümü daha da büyütmeyi hedefliyor.

Şimdiden Emitt 2017 ne zaman sorusunu duyar gibiyim. Bu sorunun cevabını Fuar bitimi öğrenmeyi planlıyoruz.

 

2016 Emitt Etkinlik Planı ise Şu Şekilde;

1.       Gün Açılış Konuşmaları ve Plaket Töreni

Açılış Töreni ve Katılımcı firmaların standlarının ziyaret edilmesi.

Kokteyl

Kış Turizmi Sunumu

2.       Gün: Turizmde markalaşma

Slovenya Tanıtım Sunumu,

Sağlık Turizmi Sunumu,

Acentalar Sunumu,

3.       Gün: EMITT 2016 Sponsorlar ve “En İyiler” Plaket Töreni

4.       Gün: Turizmde Yeni Arayışlar Sunumu.

 

Ayrıca fuar kapsamında birçok sahne ve stant etkinlikleri yapılacaktır.

 

Tüm Katılımcılar için fuar davetiyelerini online emitt turizm davetiyesi adresinden gitmeden önce ücretsiz temin etmelerini özellikle rica ederiz.  

 

Fuar alanına ulaşım ise Metrobüs ile çok kolay. Aracı ile gelecek ziyaretçilerin 20 TL otopark parası ödemeleri gerekmektedir. Fuar alanına yakın oteller şimdiden %100 doluluğa ulaşmışlardır.